PROJEKT
NÁHRADKA.CZ 
SPECIALIZOVANÉ VZDĚLÁVÁNÍ (NEJEN) ON-LINE

DĚLÁME VZDĚLÁVÁNÍ JINAK ANEB PRINCIPY NAŠÍ PRÁCE

Co děláme?

 • Podporujeme… Vás ve Vašich záměrech. Chcete se v něčem posunout, objevit nové pohledy na situace, které prožíváte, pracovat na sobě nebo jsou Vaše cíle jiné? Podporujeme Vás v osobním rozvoji a v tom, co je pro vás důležité.

 • Zajímáme se… o Vaše příběhy. Opravdu nás zajímá, jaké žijete životy, co prožíváte, co Vás těší a trápí. Tím, že svůj příběh vyprávíte někomu, kdo opravdu poslouchá, si sami můžete přijít na důležité věci, získat náhled na situaci, ve které jste. Sdílení Vašich příběhů nás obohacuje. I díky těm, kteří nám své příběhy vyprávěli před Vámi, jsme takoví, jací jsme - se zájmem o konkrétní lidi a jejich konkrétní životy.

 • Věříme…, že veškeré zdroje, které potřebujete pro svůj život a pro zvládání náročných situací, už dávno máte. Jen je třeba je někdy více zviditelnit a uvědomit si je. Vy sami jste ti nejpovolanější experti na svůj život. Vy máte hlavní a poslední slovo. O tom jsme přesvědčeni a věříme Vám!

 • Vzděláváme…, ale jinak! Našim cílem je přinést Vám informace ve formě, která je "lidská", zajímavá a zábavná. Myslíme si, že i vzdělávání, které s sebou nese charakteristiku "povinné", nemusí být nudné a bezpředmětné. Za důležité považujeme také správné načasování, proto vedle lektorovaných programů, tzv. "na živo", nabízíme i plnohodnotnou on-line formu kurzů, abyste se jimi mohli zabývat kdy, a kde uznáte za vhodné.

  Naše e-learningové programy jsou tvořeny zkušenými lektory se zájmem o konkrétní téma. Jejich forma je rozmanitá - články, videa, audia, pracovní listy, zkušební testy. Každý kurz je zakončen určitým výstupem, který prověřuje, co si z daného tématu odnášíte. V rámci podpory nabízíme též individuální konzultace on-line. Spojte se s námi, kdy potřebujete a jakou formou se Vám to hodí - jsme na E-mailu, Facebooku, Messengeru, Viberu, WhatsUpu, Skypu… Vyberte si ;-)

 • Vedeme... Vás k porozumění (i širším) souvislostem a principům. To znamená, že pro pochopení celku musí do sebe někdy zapadnout všechny potřebné díly skládanky, do kterých byste třeba vůbec neřekli, že s tím mohou mít cokoli společného. 

 • Čerpáme z různých zdrojů… Snažíme se hodně čerpat z vlastní praxe. Myslíme si však, že pro pochopení příběhů, které se svými dětmi zažíváte, je dobré znát i určité myšlenkové, nebo chcete-li teoretické, pozadí. Vážíme si práce jiných a uvádíme autory originálních myšlenek. U každého kurzu najdete seznam zdrojů, z nichž lektor pro účely kurzu čerpal. Tento seznam také slouží účastníkům kurzu pro detailnější seznámení s tématem. Zaujalo Vás něco blíže a nemůžete dohledat další zdroje? Napište nám, rádi Vám pomůžeme.

 • Šijeme na míru… Vašim potřebám. Našim kurzům věnujeme velké úsilí a snažíme se pro Vás vybírat jen to nejlepší. Kurzy vytváříme tak, aby byly uživatelsky příjemné, poutavé a srozumitelné.


Co naopak neděláme?

 • Nesoudíme… Každý žije svůj život tak, jak nejlépe dovede. Každé chování má svůj důvod, každá akce má většinou i svou reakci. Život s dětmi je jedna velká rozvojová událost a život s těmi přijatými o to více. Nikdo není neomylný, ale důležitá je ochota pracovat s chybou jako se zkušeností a hledat jiná, nová řešení či přístupy.

 • Nebagatelizujeme… Vaše problémy. Každý je jiný a co někomu neublíží, může druhého srazit na kolena. Ke všemu tak přistupujeme s náležitým respektem a vážností. 

 • Nebojujeme a nesoupeříme... s nikým a s ničím. Předáváme Vám svá pojetí, kterým věříme a považujeme za funkční, ale plně respektujeme odlišný názor a nesouhlas.